Ideal 4000 System pięcio komorowy o głębokości zabudowy 70 mm, z uszczelnieniem zewnętrznym.

W pełni 5-komorowy system pozwalający uzyskać dla okna doskonały współczynnik przenikania ciepła Uw=1,4 W/m2K.

Podstawowe informacje na temat naszych okien:

System o szerokości 70 mm, z uszczelnieniem zewnętrznym, 5 komorowy.

System ideal 4000 to nowa generacja profili, które już dzisiaj spełniają wymagania stawiane oknom w przyszłości.

Łączą w sobie najnowocześniejszą technikę z najwyższym komfortem mieszkania. Mocna konstrukcja profili o szerokości 70 mm oraz duże komory na wzmocnienia stalowe gwarantują optymalne parametry statyczne i umożliwiają wykonanie okien o dużych gabarytach.

Wielokomorowa budowa zapewnia natomiast wysoką izolacyjność cieplną i akustyczna.

 

 

Linia produktów stworzona dla bardzo wymagających klientów, ceniących sobie nie tylko funkcjonalność okna, ale też szyk i elegancję. Składowe elementy okna zostały dobrane tak żeby zapewnić najwyższą jakość i izolację termiczną, do zastosowania między innymi w budownictwie energooszczędnym. Atutem  linii okien THERMO LUKSUS ELEGANT jest energooszczędny pakiet szybowy 0,6 W/m2K z ciepłą ramką  SWISSPACER oraz bardzo dobre okucia firmy Winkhaus - model ActivPilot Select (okucia niewidoczne), który tworzy okno o wyjątkowej estetyce.

1. Profil sześciokomorowy Aluplast IDEAL 8000, o szerokości 85 mm z dodatkowym wewnętrznym uszczelnieniem.

2. Wzmocnienie ocynkowane o zamkniętym przekroju.

3. Szyba SGG CLIMATOP ULTRA SS (44 mm) o przenikalności cieplnej: Ug=0,6 W/m2K.

4. System okuć Winkhaus activPilot Select, który w standardzie posiada:

  a. Blokadę obrotu klamki,

  b. Klamkę SECUSTIK,

  c. Podnośnik skrzydła – wspomaga zamykanie,

  d.  Zawias umożliwiający ręczne wyciągnięcie trzpienia,

  e. Zaczep antywyważeniowy,

  f.   Element ryglujący realizowany jest poprzez zastosowanie grzybka antywyważeniowego.

 


 

 

 

 

 

 

 

 


 

 

 

VEKA SoftLine jest nowoczesną, sprawdzoną i szczególnie wszechstronną linią profili okiennych o zaokrąglonych krawędziach. Wysokoudarowe, trzykomorowe profile oraz specjalne wzmocnienia stalowe o dużych przekrojach powodują, że ta konstrukcja profili jest wyjątkowo trwała. Posiada również znakomite parametry izolacji akustycznej i termicznej.

System profili okiennych VEKA o wielokomorowej geometrii (7 komór w profilu ramy i 6 komór w profilu skrzydła) oraz głębokości zabudowy 82 mm, zapewniający efektywność energetyczną na najwyższym poziomie (zakres od domu energooszczędnego po dom pasywny).

Przy zastosowaniu szyby o współczynniku przenikania ciepła Ug=0,7 W/m2K i liniowym współczynniku przenikania ciepła ?g=0,050 W/mK, uzyskamy dla całego okna Uw=0,91 W/m2K. Przy szybach o Ug=0,4 W/m2K i ?g=0,035 W/mK, uzyskamy Uw=0,7 W/m2K. Sam system profili charakteryzuje się współczynnikiem Uf=1,0 W/m2K. Oszklenie trój- lub dwuszybowe o grubości szyb od 24 do 52 mm stwarza możliwość szklenia futryn i skrzydeł według indywidualnych potrzeb. Grubość ścianek zewnętrznych profila wynosi 3 mm (z tolerancją 0,2 mm),

 

 

 

VEKA Perfectline 5-komorowy system o głębokości zabudowy (szerokości ramy) wynoszącej 70 mm zapewniający ochronę cieplną na bardzo wysokim poziomie. Przy zastosowaniu szyby standardowej (Us=1,0 lub 1,1 W/m2K) uzyskamy dla całego okna współczynnik przenikania ciepła U=1,2 do 1,3 W/m2K. Przy zastosowaniu oszklenia o jeszcze niższym współczynniku przenikania termicznego, możliwe jest nawet osiągnięcie U<1,0 W/m2K.

 

 


Ciepły montaż okien (tzw. montaż Trójwarstwowy) jest to wielowarstwowy montaż Okien z wykorzystaniem taśm paroprzepuszczalnych i paroszczelnych oraz pianek poliuretanowych lub taśm rozprężnych . Wykorzystywana jest zasada „szczelniej wewnątrz niż na zewnątrz” zgodnie z zasadami montażu okien . Montaż taki pozwala wyeliminować mostki termiczne powstające na łączeniu muru z oknem. Głównym zadaniem tego systemu jest wyeliminowanie strat ciepła związanych z zawilgoceniem materiału izolującego przestrzeń pomiędzy ramą okienną a murem.

Ciepły montaż okien, zalety:

- trwałe uszczelnienie miejsc osadzenia okien i drzwi

- zmniejszenie kosztów zużycia energii cieplnej